22. kolo TJ Kohouti Mackovice - Hostěradice B

04.06.2014 08:27

Muži

Mackovice 3:3 (0:2) Hostěradice B

Sestava: Sion – Musil, Kubíček, Surovec, Přikryl – Kacetl, Ježek, Vávra, Chromý – Rauš, Kročil (Pechal, Hnrčár)

Do Mackovic přijeli soupeři z Hostěradic, na nichž byly patrné dozvuky bujarých oslav z dopoledne, kdy jejich "A" mužstvo zvítězilo a zajistilo si postup do OP. Po úvodních minutách kdy se nám dařilo soupeře přehrávat přišla studená sprcha v podobě inkasovaného gólu po rozehrání dlouhého autu, kdy při hlavičce propadl Musil a již ani Kubíček nedokázal zabránit soupeři ve skórování 0:1. Po inkasovaném gólu jsme si v prvním poločase vypracovali tři tutové šance, kdy se po přesných pasech za záda hostujících obránců postupně dostávali Rauš, Kročil a Chromý, bohužel žádný z těchto pokusů neskončil gólově. Jak to tak již bývá po neproměněných šancích nás stihl trest, kdy po ztrátě míče uprostřed pole soupeř využil otevřené obrany domácích a rychlým pasem vybídl útočníka, který utekl za obranu a nekompromisně proměnil 0:2. Zbývající část prvního poločasu se odehrál mezi vápny bez výraznějších šancí na obou stranách.

Po změně stran jsme byli připraveni se o výsledek poprat a zkorigovat jej před domácím publikem v náš prospěch. V druhé půli jsme hru více otevřeli s vizí vstřelit kontaktní branku, která by nás posadila do sedla. Ovšem byl to soupeř, kdo se opět radoval z další vstřelené branky, kdy po chybě Ježka ve středu pole soupeř v přečíslení překombinoval Přikryla a v pohodě zvýšil na 0:3. Kohouti se ovšem i přes nepříznivý stav nevzdávali a bojovali dál. První odměnou za snahu domácích byl vstřelený gól v podání Tomáše Rauše, jenž si v prvním poločase pouze šteloval mušku, který překonal hostujícího gólmana nechytatelnou střelou do šibenice z hranice šestnáctky 1:3. Poté domácí hrozili po sóle Ježka, který obešel tři protihráče a z obtížné pozice pouze prověřil pozornost hostujícího gólmana střelou na vzdálenější tyč. Soupeř se do šancí dostával v druhé půli jen sporadicky, kdy občasně hrozil brejky z pravé strany. Možnost snížit měl Vávra po přesném pasu jenže z hranice šestnáctky orazítkoval pouze břevno. Pod neustálým tlakem v druhé půli a z důvodu docházejících sil začal soupeř chybovat a snažil se hrát kombinačně v obraně, což samozřejmě nemohlo dopadnout jinak než chybou a potrestáním, kdy po nedorozumění hostujícího gólmana a stopera využil chvilky zaváhání Kacetl, vřítil se mezi soupeřova obránce a stopera a do prázdné brány snížil na 2:3. Prakticky ihned po vstřelení kontaktního gólu po závaru před hostujícím gólmanem využil nepřesnosti Rauš, který srovnal na 3:3. Po srovnání stavu bylo vidět, že soupeř odešel fyzicky a Kohoutům se otevírala hostující obrana víc a víc. Z několika šancí stojí za zmínku střela do odkryté brány v podání Kacetla z hranice malého vápna, které bohužel k naší smůle skončila nad. V posledních sekundách to byl soupeř, kdo mohl strhnout výhru na svoji stranu, když při závaru před brankovou čárou zastoupil Siona Přikryl a Kubíček.

Poslední utkání v sezóně odehrají Kohouti v sobotu 7.6.2014 v Hraběticích.